Osoby, które prowadzą własna działalność gospodarczą, często muszą bardzo wysilić się, aby zdobyć pieniądze na rozwój i reorganizację przedsiębiorstwa, jakim zarządzają. Jeżeli chodzi o małe inwestycje, to prowadząc dobrze prosperujący biznes, nie będzie problemu z finansowaniem rozwoju z własnej kieszeni. Gorzej jest jednak, kiedy inwestycje sięgają nawet kilkuset tysięcy złotych. Wtedy zaczynają się problemy, które z odrobiną pomysłowości wielu przedsiębiorców bez problemu pokonuje.

Przykładem może być duża firma transportowa, która w swojej flocie ma ponad dziesięć pełnych składów samochodów ciężarowych. Większość takich przedsiębiorstw prosperuje w znakomity sposób, lecz aby powiększyć flotę samochodów, trzeba zaciągnąć ogromne kredyty, które często zwiększają się o ponad połowę za sprawą wysokiego oprocentowania bankowego.

Z pomocą firmom, które potrzebują pojazdów, ale nie mają wystarczającej gotówki na ich zakup, wychodzą różnego rodzaju firmy oraz systemy leasingowe. Ta forma nabywania samochodów oraz urządzeń staje się w ostatnich latach bardzo popularna. Coraz większa ilość przedsiębiorców decyduje się na zakup auta w leasingu. Przemawiają za tym dwie kwestie. Pierwsza to znacznie niższe koszty leasingu w porównaniu z tradycyjnym kredytem. Drugą kwestią, która sprawia, że auta w leasingu są bardzo popularne to łatwość otrzymania takiego finansowania.

Jak jednak wybrać najlepszą ofertę leasingu? Są dwie możliwości albo wybierzemy się do wszystkich firm, które oferują zakup auta na takich zasadach, albo skorzystamy z gotowych rozwiązań dostępnych w internecie. Bardzo popularne są wyszukiwarki leasingów, które zawierają także kalkulator leasingu. Jest to bardzo pomocne narzędzie w liczeniu realnych kosztów
wzięcia leasingu
auta na firmę. W większości przypadków kalkulatory te są zupełnie darmowe i nie wymagają rejestracji czy podawania wrażliwych i prywatnych danych. Wpisując podstawowe informacje jak rodzaj auta, czas spłaty czy przewidywana ilość przejechanych kilometrów miesięcznie pozwala bardzo dokładnie obliczyć koszy.

Twoja ocena: oceń teraz
Aktualna ocena: 0 - 0 głosów